آموزش موسیقی کودک

آموزش موسیقی کودک برای کودکان باسواد (۷سال به بالا) معمولا اموزش بدون مشکل خواهد بود. ولی برای هنرجویان مقطع ۵ و۶ ساله لزوما انجام تست هایی ضرورت پیدا میکند که بعدا به انها اشاره خواهد شد.
سازهای ویژه کودکان : هدف از آموزش موسیقی به کودکان فقط آن نیست که آنها قادر به اجرای قطعات روی ساز خود باشند و یا احیانا شعری را در زمان اجرای قطعه خود بخوانند گویی که تمامی این ها اعمال می شوند ولی باید توجه داشت که اینها فقط جنبه ظاهری قضیه را شامل می شوند و مقصود معلمین موسیقی فراتر از این مسائل خواهد بود.
آن ها قصد دارند هنگام آموزش موسیقی کودک را قانون مند سازند تا او در میان گروهی از هم سالان خویش بتواند هم نوازی کند موسیقی در روح و روان کودک تاثیر مثبت می گذارد و به او درست فکر کردن را می آموزد.او می تواند در هنگام آموزش موسیقی حواس خویش را متمرکز سازد و سرعت انتقال خویش را ارتقاء دهد.یکی از ارکان اصلی موسیقی «نظم» است که کودک می آموزد به طور منظم ریتم درونی وجودش را در چاچوبی خاص و مدون شکل بخشد و قطعات موسیقی را با سرعت منظم و تعیین شده بدون هیچ وقفه ای اجرا کند کودکان در اجرای قطعات گروهی درست شنیدن را می آموزند و به قول بزرگان می توانند با حس شنوایی خویش جهان پیرامونشان را لمس کنند.
در محیط شاد و شاداب موسیقی قرار میگیرند و می توانند تمامی انرژی های پتانسیل خویش را فعال سازند و خلاء های درونی خود را جهت بخشند اتکاء به نفس در آن ها تقویت می شود و موجبات رشد و بالندگی فراهم می گردد و با فرهنگ و رسوم جامعه ی خویش آشنا می گردند و در نهایت آموزش موسیقی صحیح «خوب اندیشیدن و درست زیستن » را به آنها می آموزد و می تواند موجب نجات و رستگاری روان گردد البته موارد فوق الذکر در صورتی محقق خواهند شد که کودک در سن مناسب آموزش صحیح ببیند و معلم با قوه ی تخیل و ابتکار خویش بتواند مسایل علمی و قوانین محاسبه شده ی موسیقی را برای درک بهتر سهل و آسان کند .
در این تعامل و همکاری خانواده های محترم را نیز نباید از نظر دور داشت که جانب داری از طرف آنها بدون شک به ارتقای کمی و کیفی قضیه نیز کمک خواهد کرد.

آموزش موسیقی کودک

آپارات

تلگرام

اینستاگرام

44479102 - 44403857 - 44895963 - 44895893

تهران ، پونک ، بلوار میرزابابابی ، پلاک 82 ، جنب بانک رفاه ، طبقه 1

کليه حقوق اين سايت برای آموزشگاه موسیقی یسناگاه محفوظ می باشد       طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس

Sponsored Content