music0010

هنگامی که یک کودک به سن خاصی می رسد، اغلب والدین از خود می پرسند که فعالیت های فوق العاده ای که او ممکن است مایل به انجام آن باشد. موسیقی همیشه انتخاب خوبی است و مهارت های اصلی برنامه و استقامت را به ارمغان می آورد.
در زیر برخی دلایل خوبی برای یادگیری موسیقی وجود دارد:
موسیقی به رشد مغز کمک می کند
مطالعات مختلف ثابت کرده اند که درک زبان موسیقی می تواند به رشد کلی ذهن کودک کمک کند. ارقام نشان می دهد که دانش آموزانی که موسیقی را مطالعه می کنند در آزمون های استاندارد موفق تر هستند و همچنین ممکن است در کلاس دبیرستان به دست آوردن بهتر باشند.
تحقیقات بیشتری نشان داد که آموزش موسیقی به صورت فیزیکی سمت چپ مغز را که با پردازش زبان و استدلال درگیر است، توسعه می دهد.
مهم نیست چه سن فرزند شما باشد، شناختن زبان موسیقی یا یادگیری برای بازی کردن یک ابزار می تواند در زمان های مختلف بسیار چالش برانگیز باشد. با این حال، کسانی که موسیقی را یاد می گیرند، یاد می گیرند که در تمرینات خود انضباطی داشته باشند؛ زیرا این کلید موفقیت است.
با تجربه این کار و کار سخت برای رسیدن به اهداف خود ضروری است، کودکان یک درس زندگی بسیار ارزشمند را یاد خواهند گرفت.
موسیقی سرگرم کننده است
وقتی بچه ها اصول اولیه بازی یک ابزار را درک کرده اند، احتمالا واقعا لذت بردن از بازی کردن آن را دارند. هر آهنگی که یاد میگیرد دستاورد شخصی است. اگر مهارت های خود را با گوش دادن به آنها یا حتی امضای آنها تشویق کنیم، آنها زمان زیادی را صرف بازی می کنند.
موسیقی آنها را تمرین می کند و استرس را کاهش می دهد
پخش یک وسیله یا بودن در یک کلاس موسیقی مورد توجه کامل است. به همین دلیل، موسیقی یک وسیله استرس زا است که به آرامش ذهن و تمرکز کمک می کند.
موسیقی به درک ریاضی کمک می کند
اگر چه آنها بسیار متفاوت هستند، ریاضی و موسیقی در واقع کاملا مشابه هستند. پروفسور گوردون شاو از دانشگاه کالیفرنیا پس از مطالعه 7 ساله اش در لس آنجلس، گفت: "وقتی بچه ها ریتم را یاد می گیرند، نسبت های یادگیری، کسر و نسبت آنها را یاد بگیرند." این می تواند راهی عالی برای یادگیری ریاضیات در راه هنری باشد!
موسیقی یک شکل از خود بیان است
همچنین به عنوان راهی برای از بین بردن استرس، موسیقی نیز می تواند به کودکان کمک کند تا احساسات خود را بهتر بیان کنند و آنها را از طریق زبان بیان کنند. این فرصت را برای آنها فراهم می کند تا احساسات خود را با وسیله ای که در حال بازی هستند ظاهر نمایند.
موسیقی می تواند مهارت های اجتماعی را بهبود بخشد
موسیقی اغلب در یک گروه بازی می شود و بنابراین مهارت های کار تیمی تدریس می شود تا تمام بازیکنان هماهنگ با هم کار کنند. به منظور بهبود نمایش، شرکت در تمرینات و تمرین ضروری است. کار به سوی یک هدف، به افزایش مهارت های اجتماعی کمک می کند.
دکتر الکساندرا لمانت، مدرس روانشناسی موسیقی دانشگاه Keele می گوید: "کودکان که در موسیقی شرکت می کنند سطح بالاتری از انسجام اجتماعی و درک خود و دیگران را در بر می گیرند.
موسیقی می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد
با بهبود توانایی های خود با استفاده از یک ابزار خاص و دستیابی به اهداف خود، کودکان می توانند بسیار راضی باشند و این باعث می شود تا عزت نفس آنها زیاد شود. با توجه به خطرات و مواجهه با چالش ها برای کودک ضروری است تا بتواند بالقوه خود را به طور کامل توسعه دهد.

 

مزایای یادگیری موسیقی برای کودکان

آپارات

تلگرام

اینستاگرام

44479102 - 44403857 - 44895963 - 44895893

تهران ، پونک ، بلوار میرزابابابی ، پلاک 82 ، جنب بانک رفاه ، طبقه 1

کليه حقوق اين سايت برای آموزشگاه موسیقی یسناگاه محفوظ می باشد       طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس

Sponsored Content