آموزش موسیقی

فلوت کلیددار (کلیدی) رایج ترین نوع فلوت در دنیاست. نام اصلی آن فلوت بوهم (Boehm Flute) است که نام سازنده آلمانی آن می باشد. البته آنرا به نام های Concert Flute و Modern Flute هم می شناسند، در ایران هم به فلوت کلیددار معروف است گستره صدای این فلوت ۳ اوکتاو است در ساخت آن بالغ بر ۱۵۰ قطعه استفاده می شود، شامل مجموعه ای از: کلیدها، فنرها، پین ها، پیچ ها، اهرم های نگهدارنده، و سه قسمت ساختمان اصلی آن:
– سر فلوت (Head Joint) که سوراخ دهنی فلوت بر روی این قسمت قرار دارد.
– بدنه اصلی فلوت (Body) که کلیدها و……(سایر قطعات) عمدتاً بر روی این قسمت سوارند.
– پای فلوت (Foot Joint) که قسمت انتهای فلوت است
کوچکترین عضو این خانواده، پیکولو (Picolo) نام دارد و صدای آن یک اکتاو بالاتر از فلوت معمولی شنیده می شود. فلوت پیکولو در اواخر قرن هجده میلادی اختراع و ساخته شد و در ارکستر سازهای نمادی مورد استفاده قرار می گیرد. این فلوت فقط دارای دو قسمت الحاقی است.
فلوت کلیددار – پیکولو- Picolo
فلوت کنسرتی (Concert) رایج ترین نوع فلوت کلیددار است. این فلوت سه اوکتاو نت را می نوازد و در موسیقی کلاسیک و جاز و در ارکستر سازهای بادی مورد اسفاده قرار می گیرد.
فلوت کلیددار – کنسرت – Concert Flute
فلوت آلتو (Alto) این فلوت، تقریباً شبیه فلوت کنسرتی است و صدای نرم و ملایمی دارد.
فلوت کلیددار – آلتو – Alto
فلوت باس (Bass)، عضو بزرگ این خانواده است که در قرن بیستم اختراع و ساخته شد و بیشتر در موسیقی فیلم و جاز استفاده می شود و صدای بمی دارد. همانطور که ملاحظه می کنید سر باس فلوت مانند عصا خم شده، به همین جهت نگه داشتن آن راحت تر است.

ساز فلوت

آپارات

تلگرام

اینستاگرام

44479102 - 44403857 - 44895963 - 44895893

تهران ، پونک ، بلوار میرزابابابی ، پلاک 82 ، جنب بانک رفاه ، طبقه 1

کليه حقوق اين سايت برای آموزشگاه موسیقی یسناگاه محفوظ می باشد       طراحی و توسعه وب راشل

Sponsored Content